Since 2004, fostering research, widening reach

Goc Dergisi SON SAYI | GEÇMİŞ SAYILAR | MAKALE GÖNDER | ABONE OL 

Göç Dergisi (GD) uluslararası, hakemli göç araştırmaları alanında uzman bir süreli yayındır. Göç Dergisi insan göçü, göçmenler ve göçmenlik ile ilgili bilimsel çalışmaları ve tartışmaları yayınlamayı amaç edinmiş hakemli ve uluslararası bir alan dergisidir. Göç Dergisi sığınmacılar, mülteciler, düzensiz göçmenler, beyin göçü, işçi göçü, geri dönüşler gibi konular yanında göç etmeyenler ile ilgili araştırmaları ve göçle ilgili kuramsal çalışmaları yayınlamayı amaçlamaktadır.

2014 yılında yayına başlayan Göç Dergisi Mayıs ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanır. Dergi, kurucu baş editörü Prof. Dr. Ibrahim Sirkeci (Regent’s Centre for Transnational Studies, Regent’s University London, Birleşik Krallık) ve editörleri Doç. Dr. M. Murat Yüceşahin (Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi), Dr. Pınar Yazgan (Sakarya Üniversitesi) ve Doç. Dr. Ali Tilbe (Namık Kemal Üniversitesi) yönetiminde yayınlanmaktadır.

Göç Dergisi çeşitli alan indekslerinde taranmaktadır: China Academic Journals Database (CNKI Scholar): CNKI arama; EBSCO Academic SearchERIH PLUSNorwegian Register for Scientific Journals, Series and Publishers; Research Papers in Economics (RePEc); American Sociological Association’ın Publication Options Dergi Kataloğu.

ISSN 2054-7110 | e-ISSN 2054-7129 | gocdergisi.com

Close Menu
×
×

Basket